zds pzpm


DSCF2133KARTA RATOWNICZA

„Karta ratownicza” zestandaryzowana informacja, która na karcie w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów. Dla sprawnej i szybkiej akcji ratowniczej potrzebna jest coraz większa wiedza techniczna załóg ratowniczych. Po drogach jeżdżą setki modeli samochodów i każdy jest inaczej skonstruowany i te niezwykle ważne informacje odgrywają kluczową rolę podczas poważnych kolizji drogowych a w szczególności w sytuacjach, kiedy podczas wypadku jest ograniczony dostęp do auta. Informacje na karcie odgrywają niezwykle ważną rolę i pomagają służbom skrócić czas akcji ratowniczej nawet o 30 procent i o kilka czy kilkanaście, często decydujących o życiu minut !

Odpowiednią dla modelu samochodu kartę  można wydrukować na kolorowej drukarce  i po złożeniu, umieścić w osłonie przeciwsłonecznej kierowcy. Jednak dla bezpieczeństwa i uniknięcia pomyłek w identyfikacji właściwej karty organizatorzy akcji rekomendują zgłoszenie się po kartę do autoryzowanych punktów akcji. 

 

NALEPKA INFORMACYJNAzdjecie

Służba ratownicza musi wiedzieć, że w samochodzie znajduje się Karta ratownicza. Temu służy umieszczenie na samochodzie specjalnej nalepki. Nalepkę informującą należy przykleić od wnętrza pojazdu w lewym dolnym rogu szyby (od strony kierowcy).

Pamiętaj żeby nalepka nie ograniczała widoczności kierowcy.

punkty

tworzenie stron wwwprojektowanie stron internetowych